+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 3 z 3

Téma: singe coil vs. humbucker

Členom od
    Jan 2011
    Level
    59
    Sila Reputácie
    12

singe coil vs. humbucker

Zdravím, zaujímala by ma jedna vec a to je že či zvuk gitary zo single coil snímačmi vynikne viac ako zvuk gitary s humbuckermi? Je tie single coil snímače vždy viac počuť keďže majú ostrejší zvuk?? Keď je teda súhra dvoch gitár, tak tie single coily trochu prebíjajú tie humbuckre?

Členom od
    Feb 2009
    Level
    45
    Sila Reputácie
    17

Re: singe coil vs. humbucker

Noumak, je pravda že SUV autá sú lepšie ako sedany? Ja som počul že auto s väčšou hmotnosťou dodá viac bezpečnosti pasažierom a sú použiteľnejšie v teréne. Čiže ak sa vyberiem so svojim tereňákom na pole tak vyniknem viac ako môj kamarát na octavii nie?

Verím, že ako chlap si dokonale pochopil, čo ti tým chcem povedať pretože tak ako sa nedá porovnať všeobecne kategória áut, nedáju sa ani single/HB snímače. Celkom určite nájdeš ľudí, ktorí ti budú tvrdiť že sa to dá, aj ja by som mohol lebo som mal odjakživa gitary najmä so singlami ale klamal by som ti ak by som ti povedal že single je lepší, má prenikavejší zvuk a podobne. Zvuk závisí od gitary, od série, od veku gitary, od samotného SNÍMAČA, od kábla, od trsátka, od gitaristu, od zosilovača, od mikrofónu, od zvukára, od miesta nahrávania.. sú tu stovky faktorov ktoré ti znemožnia odpovedať na túto otázku. Vyberaj si podľa toho čo ti najviac ulahodí, konieckoncov si to ty, kto bude hrať, nie tvoj sused, nie predávač v Muzikeri a ani jeden z nás. :-)
    Fender Standart Stratocaster-Sunburst,MN,3 single
    Fender Frontman 65r
    Digitech RP70

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

Re: singe coil vs. humbucker

suhlasim Misiaqom...neda sa to takto generalizovat nakolko to zalezi od mnohych faktorov. Ak by to slo tak by vsetky sola boli hrane na singlecoiloch
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky