+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 11

Téma: Epiphone Les Paul Special II rozlaďovanie

Členom od
    Jan 2014
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Epiphone Les Paul Special II rozlaďovanie

Zdravím

Chcel by som vás poprosiť o radu. Mám doma asi tri mesiace gitarku Epiphone Les Paul Special II. Keď gitaru naladím tak chvíľu jej to vydrží ale asi po pol hodine hrania začnú struny púšťať. Snažil som sa na nej zo začiatku veľa nahrať aby sa struny usadili a dúfal som , že bude po probléme. No bohužiaľ gitara sa stále rozlaďuje. Čím by to mohlo byť?? Môže to byť pôvodnými strunami ?? Nie som žiaden profík, skôr taký samouk, takže sa každú radu budem veľmi vďačný.

Členom od
    Feb 2009
    Level
    45
    Sila Reputácie
    19

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: Epiphone Les Paul Special II rozlaďovanie

ahoj, ak som to prečítal správne, tak si od zakúpenia gitary ešte struny nemenil. Struny ako také majú väčšinou hrateľnosť v priemere 25-30 hodín. Navyše zmena teploty pri prevoze prípadne vlhkosť s ktorou ja často v byte zápasím taktiež prispieva k rýchlejšiemu opotrebovaniu strún. To by mohlo mať za následok, že nedržia. Ak vravíš že po polhodine spustia, vylučil by som asi aj možnosť že na vine je mechanika.. A keď si to tak vezmeme, jasné že pri hraní čo to aj spustia. Na koncerte sa ladí niekedy aj počas pesničky, hraním vzniká proste nápor na strunu a môže popustiť ovšem dalo by sa polemizovať o tom dokiaľ je to prípustné a čo je nad "normu". Skús vymeniť struny a odporúčam ak si to ešte nerobil poprosiť niekoho kto ti ich natiahne poriadne, nech vidíš ako sa to robí, lebo zle navinuté struny sú problém aj čo sa ladenia týka a aj ich výdrže. :-)
    Fender Standart Stratocaster-Sunburst,MN,3 single
    Fender Frontman 65r
    Digitech RP70

Členom od
    Jan 2014
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Ahoj, nie struny som od zakúpenia ešte nemenil. Ano , gitaru naladím a po to tej pol hodine hrania hrajú úplne čosi iné, nejde o mierne rozladenie ale o dosť počutelné aj laickým uchom. Najviac zo všetkých púšťa struna G. Celkovo tie struny nebudia nejaký presvedčivý dojem, E a A sem tam aj dosť stŕpajú takže skúsim vymeniť tie struny a uvidíme čo to povie. Vedel by si mi nejaké kvalitné struny poradiť??

Členom od
    Nov 2012
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

Vymeň struny a nasaď ich poriadne (ak nevies ako tak napr. ako na tomto videu http://www.youtube.com/watch?v=_sAQcAlAeKU)

Členom od
    Feb 2009
    Level
    45
    Sila Reputácie
    19

Danco,ja používam Fender, Ernie Ball prípadne Rotosound.. Hrúbka väčšinou 10tky a povrch niklový ale to každému iné chutí :-)
    Fender Standart Stratocaster-Sunburst,MN,3 single
    Fender Frontman 65r
    Digitech RP70

Členom od
    Jan 2014
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Aké struny by ste mi teda doporučili na elektriku ?? Prvý krát idem na elektriku kupovať tak nech nekúpim hovadinu

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    30

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

je tu jedna cela tema iba o strunach, skus pohladat pre inspiraciu, kazdopadne vyber strun je vacsinou beh na dlhe trate a tak budes musiet vyskusat co ti sadne,
    lebo kazdy ti tu napise nieco ine
    Nemusis kupovat naraz 10 roznych sad, kup judnu, ked sa struny ohraju, kup dalsiu a casom zistis co je pre teba prijatelne po zvukovej, kvalitativnej a financnej stranke.

Skusil by som nejake desiatky od daddario, ernie ball, pripadne rotosound
    ja mam na LP natiahnute daddario exl115...11tky, niklove vinutie, cena okolo 5e
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Jan 2014
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Práve mi dnes prišli Daddaria EXL 125 s niklovým vinutím , tak uvidíme čo to povie.. dakujem za vaše odpovede

Členom od
    Jan 2014
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Chcel by som sa ešte spýtať.. dal som dole staré struny, že prehodím teda tie nové ale zistil som že sa mi hýbe kobylka..aj zadná časť kde sa uchytáva očko struny a aj tá časť s kamienkami kde sa nastavujú oktávy. Nehýbe sa to moc ale mierne do strán stým ide pohýbať. Čo s tým? má to tak byť či je tam chyba? A do akej výšky má byť vlastne tá časť kde su kamienky položená? ... privela otázok ,viem, ale rád by som hral ale nemám s elektrikou ešte dosť skúseností....

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    30

neviem ako velmi sa ti to hybe ale kobylka aj strunik su iba nasunute na "pilotoch". neviem si teraz spomenut ako sa to vola.tu je obrazok, snad to bude jasnejsie. Ked natiahnes struny tak by sa to malo zafixovat. Vyskou kobylky (ta cast s kamenmi) sa nastavuje vyska dohmatu, teda to ako vysoko su struny od prazcov. vseobecne sa da povedat ze cim nizsi dohmat tym pohodlnejsie hranie, ale ak das struny prilis nizko tak ti budu drncat. treba najst kompromis. vyska kobylky sa steluje tymi dvomi srobami na krajoch
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky