+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 6 z 6

Téma: aký je výrobca boss-u?

Členom od
    Jan 2011
    Level
    59
    Sila Reputácie
    12

aký je výrobca boss-u?

Zdravím, rád by som vedel kto vlastne vyrába tieto značky, znie to síce kvalitne ale nie je aj na výrobku boss napísané made in china? Plánujem si totiž kúpiť jeden efekt, t.j. Digital Delay od Boss-u a očakávam od toho kvalitu viete...naozaj by ma sklamalo keby sa aj tieto produkty vyrábali v Číne. Akého pôvodu je vlastne výrobca tejto značky?

Členom od
    Feb 2009
    Level
    45
    Sila Reputácie
    17

Re: aký je výrobca boss-u?

Boss je firma amerického pôvodu o čom svedčí aj samotná oficiálna stránka Boss U.S. . V dnešnej dobe je celkom bežné že firmy nechajú svoje produkty vyrábať v Číne kvôli nízkym nákladom najmä na často odieranú pracovnú silu. Konkrétne napríklad aj Fender začal vyrábať niektoré série gitár v Číne. Obávam sa že či chceš alebo nechceš, minimálne 75% vecí okolo teba začínajúc ponožkami a končiac toaletným papierom sú vyrobené v Číne a nie sú to všetko odpadky hodné smetiska. Našťastie doba je taká, že existujú možnosti ako záruka či vrátenie tovaru do pár dní bez udania dôvodu. Mám však dojem že sa pozeráš na to najmenej podstatné pri kúpe novej parádnej hračky. Radšej hľadaj recenzie, ak nevieš anglicky popros niekoho alebo lúšti cez prekladač, taktiež si pozri videorecenzie na YouTube a zameraj sa na to čo ti táto vecička môže priniesť a najmä či to vôbec potrebuješ :-)
    Fender Standart Stratocaster-Sunburst,MN,3 single
    Fender Frontman 65r
    Digitech RP70

Členom od
    Jan 2011
    Level
    59
    Sila Reputácie
    12

Tak to je mi jasné že na výrobky sa vzťahuje záruka len občas býva problém aj pri tom...ale každopádne vďaka za info

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    28

Vsetky tie Boss krabicky sa vyrabaju v cine...este sa daju po bazaroch najst niektore kusky made in japan, ale to su uz take zberatelske kusky viacmenej. Ja som kedysi kupil Boss DD7 ked to bola novinka, fungovalo to bez problemov, ale nakoniec som ho aj tak predal.
    Fender Strat (Dimarzio Super Distortion pickup)
    Line6 UX2

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

ak ide len o krajinu povodu, z bezne dostupnych znaciek si myslim elektro harmonix este stale pisu na krabicky Made in NYC, US
    ...povod suciastok vsak neudavaju takzke koniec koncov je asi jedno kto to posklada. Existuju aj znacky, ktore si aj na vybere komponentov
    davaju zalezat no je to poznat na cene...dostupnost vacsinou tiez nebyva v nasich koncinach bohvie aka
    Last edited by kubb0; 13.01.2014 at 21:00.
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Sep 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    13

Poopravím, Boss je made in Taiwan. Aspoň teda môj DS-2. A môj názor je taký, že čo sa týka efektov, je to celkom kvalita celosvetovo používaná aj mnohými profíkmi. Ja som so svojím spokojný.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky