+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 9 z 9

Téma: Schecter Banshee Floyd Rose

Členom od
    Jul 2008
    Level
    52
    Sila Reputácie
    16

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Schecter Banshee Floyd Rose

Zdravím. Prednedávnom som si kúpil túto gitaru ,a prišiel som na jeden problém. Pri používaní páky sa mi struny rozladzujú. Kamarát mi to aj nastavil ,držalo to v pohode a deň na to sa to zas rozladilo po jednoduchom použití páky nadol.
    Teraz som prišiel na to že bez zámkov keď idem pákou dole tak struny sa nadladia smerom hore podladila ,ale so zámkami to je opačne(neviem či je to normálne tak to radšej spomeniem) . Už sa s tým bavím hodnú chvíľu ale absolútne neviem kde môže byť problém.
    Ten bridge po pákovaní nevráti úplne do pôvodnej polohy ,ale teraz som to znova nastavil a drží to vodorovnú polohu nech robím hocičo ,ale stále sa to rozladuje ,aj pri jednoduchom vibrovaní hore dole.
    Moje nádobičko:
    Engl Fireball 60
    Harley Benton G212 Vintage
    Fokus Strat S-S-H KA
    Kustom Dual 30RC
    Akustika Marco
    Zopár káblov a veľa trsátiek

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    28

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: Schecter Banshee Floyd Rose

Tvoj popis mi je mierne nejasny,ale v podatate si popisal fungovanie nekvalitneho lacneho floyd
    Povol struny co najviac, vyber tie zadne struny a vyber flogd, pozri ci su tie noze na ktorych drzi neni zatupene,mali by byt ostre,aby sa na tej hrane floyd mohol pekne hupat. Ak budu zatupene tak ich trochu pribrus. Ak ich aj nebudes brusit, daj na ne trochu vazeliny a daj floyd aj pruziny nazad. Ale este nez napnes struny, daj vazelinu aj na tie miesta kde sa o floyd opieraju ( kamene na floyde),proste to namaz pod strubani a nalad gitaru. Poriiadne s tym popakuj a zase nalad, tak to par krat zopakuj a nakoniec to pekne nalad a zamknu a samozrejme poutieraj zvysok vazeliny nech si od toho nezababres ruku a aj celu gitaru....no a malo by to byt. Ten lacny floyd sice nikdy nebude dokonalo drzat ladenie ale nejake to vibrato a obcasne zapakovanie to vydrzat urcite musi a ak spravis vsetky tieto kroky co som ti napisal tak by ti mal sluzit dobre.

P.S az terza som si uvedomil, ze to je uz slusna gitarka a aj ten floyd uz nieje len take blato, ak sa nemylim, kazdopadne skus to namazanie strun ako som pisal vyssie...daj vediet ako to dopadlo
    Last edited by Xibal; 03.02.2014 at 15:35.
    Fender Strat (Dimarzio Super Distortion pickup)
    Line6 UX2

Členom od
    Jul 2008
    Level
    52
    Sila Reputácie
    16

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Xibal Zobraz Príspevok
    Tvoj popis mi je mierne nejasny,ale v podatate si popisal fungovanie nekvalitneho lacneho floyd
    Povol struny co najviac, vyber tie zadne struny a vyber flogd, pozri ci su tie noze na ktorych drzi neni zatupene,mali by byt ostre,aby sa na tej hrane floyd mohol pekne hupat. Ak budu zatupene tak ich trochu pribrus. Ak ich aj nebudes brusit, daj na ne trochu vazeliny a daj floyd aj pruziny nazad. Ale este nez napnes struny, daj vazelinu aj na tie miesta kde sa o floyd opieraju ( kamene na floyde),proste to namaz pod strubani a nalad gitaru. Poriiadne s tym popakuj a zase nalad, tak to par krat zopakuj a nakoniec to pekne nalad a zamknu a samozrejme poutieraj zvysok vazeliny nech si od toho nezababres ruku a aj celu gitaru....no a malo by to byt. Ten lacny floyd sice nikdy nebude dokonalo drzat ladenie ale nejake to vibrato a obcasne zapakovanie to vydrzat urcite musi a ak spravis vsetky tieto kroky co som ti napisal tak by ti mal sluzit dobre.
    Skúsim čo si napísal a dám vedieť.

EDIT
    Namazal som a prebrúsil som a je tam veľmi viditeľná zmena . Dal som páku čo najviac ku gitare ,tam som šialene vibroval potom išiel zas hore atď .a tie struny sa rozladili tak maximálne o 10 centov. Predtým to bol aj štvrťtón ,takže veľmi ďakujem za radu :-)
    Last edited by joey28; 03.02.2014 at 19:12.
    Moje nádobičko:
    Engl Fireball 60
    Fokus Strat S-S-H KA
    Kustom Dual 30RC
    Akustika Marco

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    28

Nmz ono si tie struny casom sadnu a bude to drza este lepsie.
    Line6 UX2

Členom od
    Jul 2008
    Level
    52
    Sila Reputácie
    16

No zistil som že mam poškodené nože aj tie skrutky o ktoré sa nože opierajú ,takže to pôjde na reklamáciu aby sa to dalo úplne do poriadku.
    Moje nádobičko:
    Engl Fireball 60
    Fokus Strat S-S-H KA
    Kustom Dual 30RC
    Akustika Marco

Členom od
    Jul 2008
    Level
    52
    Sila Reputácie
    16

Nechcem zbytočne robiť novú tému tak to dám do tejto ,po výmene floydu mi gitara začala robiť niečo takéto http://ulozto.cz/xjJrimRj/gitara-mp3 ,najskôr som si myslel že to sú už staré struny ale robí to aj s novými ,už som 2x menil struny. Neviete čím to môže byť? Na reklamáciu sa mi to znova dávať vôbec nechce lebo ich servis a ochota je 0 bodov tak sa tomu chcem vyhnúť ,až kým to bude nvyhnutné :-D
    Moje nádobičko:
    Engl Fireball 60
    Fokus Strat S-S-H KA
    Kustom Dual 30RC
    Akustika Marco

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    28

Co presnejsie si na tom mam vsimnut? Inak kde si ju kupoval ?
    Line6 UX2

Členom od
    Jul 2008
    Level
    52
    Sila Reputácie
    16

Ja už neviem ,asi som už zmagorený ,ale až na konci nahrávky také "vržň" to robí ,asi mam moc rozpištané uši alebo čo :-D Inak som kupoval v muzikery ,neodporúčam servis ,s jedným pánom čo som komunikoval to šlo veľmi zle ,bol neochotný ,ale čo ma najviac dostalo bolo keď mi vynadal že čo ho stále otravujem ,a to sa mi mal ozvať a neozval. Možno práve preto som už z toho tak mimo ,lebo ma to fakt rozhodilo ta reklamácia.
    Moje nádobičko:
    Engl Fireball 60
    Fokus Strat S-S-H KA
    Kustom Dual 30RC
    Akustika Marco

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    28

Osobne som si tam nic take zavazbe nevsimol,mozno trochu neladiace struny ale len mierne. Ja sa dost divim ze si ml vobec nejake problemy s tou gitarou kedze henta rada je veeelmi dobra a vela ludi ich velmi chvali. Podla mna muziker predava kusy co hadam ani nepresli dakou kontrolou alebo su to nejake vyradene nastroje lebo ked vidim aj v predajni co tam predavaju tak....Ja mozem odporucit kytary.cz mam od nich basu, tu mi dokonca zohnali pocas sviatkov aj ked ju nemali na sklade a ked som raz kupoval kufor a zdrzali sa v zaslani koli tomu ze objavili vadu pri posielani, ponukli mi za tu istu cenu o triedu lepsi kufor ako ospravedlnenie za zdrzanie. Taktiez audiotek.cz tam mi rezervovali akciovu gitaru asi na 3 tyzdne bez problemov v muzikery nechceli ani dva dni...
    Line6 UX2

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky