Uzavretá téma
Stránka 1 z 4 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 35

Téma: rytmus Ludia nie su zli

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    24

rytmus Ludia nie su zli

Nazdar vsetci,

poradi mi tu niekto nejaky pekny doprovod (strumming pattern) pre tuto pesnicku?
    Pouzivam akordy so supermusic.sk (furt dookola E, H, C#mi, A), ale akokolvek sa snazim, tak neviem chytit dobry rytmus. Stale to znie nejak divne.

Snazil som sa odkukat co robi Taslerova prava ruka z tohto videjka - http://www.youtube.com/watch?v=lqIi1DwLZgM ale nejak som na nic neprisiel

Diky za rady.
    Last edited by m4jo; 08.04.2007 at 17:43.

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    35

Re: rytmus Ludia nie su zli

mno, ja si myslim, ze by si to nemal odkukat, ale odpocut
    anonymus

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    24

tak to som sa teda snazil. ale ja tam toho Taslera vobec nepocujem, pripada mi to ako keby hral s odpojenou gitarou )
    pocujem tam len solovu gitaru. ved vyskusaj ty, ak mas aspon trosku casu.

Členom od
    Feb 2007
    Level
    40
    Sila Reputácie
    27

Bol som zvedavý na toho táslera - čo také dokáže zahrať, že to robí jeho obdivovateľom problém. VladoKN má pravdu, že hudbu je niekedy lepšie počúvať než "odkukat.." - i keď on, ako ho poznám, myslel skôr na "vážnu" hudbu (aby ťa to nemiatlo: pod vážnou hudbou nerozumiem Wagnera, Šostakoviča ani Figuša Bystrého ale hudbu, ktorá je o trochu viac než nafúknutá odrhovačka). Lebo toto sa dá fakt "odkukať" aj s parádnymi dioptriami. M4jo - preto máš s tým problém, lebo na tom superonom asi nepresne zapísali akordy. S čistým Hdur-om to nevieš zahrať v rytme asi preto, lebo máš problém s barovými akordami .o))) ??? A keby si to aj zahral, zaskrečuješ na Cismoll-e... On tam ten tasler chytá E - H7 - Cism - A (všetko v prevej pozícii ako u dobrom skautskom táboráku.. okrem Cism). Ak ti to pomôže napíšem ti akord H7 od hrubej struny k tenkej: X-2-1-2-0-0. A cvič veľa, lebo ten tasler toho ešte vymyslí, vecí kua! ;o)))

Členom od
    Feb 2007
    Level
    40
    Sila Reputácie
    27

A zabudol som ten - no povedzme že to je - "rytmus". Pravá ruka hore-dole stále dokola a ľavou povoľovať a stláčať.

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    24

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) littlebigbird Zobraz Príspevok
    Bol som zvedavý na toho táslera - čo také dokáže zahrať, že to robí jeho obdivovateľom problém. VladoKN má pravdu, že hudbu je niekedy lepšie počúvať než "odkukat.." - i keď on, ako ho poznám, myslel skôr na "vážnu" hudbu (aby ťa to nemiatlo: pod vážnou hudbou nerozumiem Wagnera, Šostakoviča ani Figuša Bystrého ale hudbu, ktorá je o trochu viac než nafúknutá odrhovačka). Lebo toto sa dá fakt "odkukať" aj s parádnymi dioptriami. M4jo - preto máš s tým problém, lebo na tom superonom asi nepresne zapísali akordy. S čistým Hdur-om to nevieš zahrať v rytme asi preto, lebo máš problém s barovými akordami .o))) ??? A keby si to aj zahral, zaskrečuješ na Cismoll-e... On tam ten tasler chytá E - H7 - Cism - A (všetko v prevej pozícii ako u dobrom skautskom táboráku.. okrem Cism). Ak ti to pomôže napíšem ti akord H7 od hrubej struny k tenkej: X-2-1-2-0-0. A cvič veľa, lebo ten tasler toho ešte vymyslí, vecí kua! ;o)))
    hmm..no si mi teda moc nepomohol, s barovymi akordami som problem nemal. ale to nic. budem musiet asi viac potrenovat sluch

Členom od
    Mar 2006
    Level
    80
    Sila Reputácie
    54

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) m4jo Zobraz Príspevok
    hmm..no si mi teda moc nepomohol, s barovymi akordami som problem nemal. ale to nic. budem musiet asi viac potrenovat sluch
    littlebigbird ti v podstate pisal ze to je take primitivne ze na to urcite prides sam ked sa trochu zapocuvas,ale skus si to stiahnut radsej z CD-cka tam to pocut lepsie.To video je take kvalitne ako cele IMT.
    Ibanez JS 1000 BTB Satriani Signatur

LINE 6 Spider III 150W+footswitch Line6 FBV 2

http://www.facebook.com/#!/group.php...00489150010853

Členom od
    Oct 2006
    Level
    33
    Sila Reputácie
    0

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) littlebigbird Zobraz Príspevok
    A zabudol som ten - no povedzme že to je - "rytmus". Pravá ruka hore-dole stále dokola a ľavou povoľovať a stláčať.
    Serus,
    ja sa túto pesničku snažím tiež naučiť, tiež mám problém s rytmom aký tu hrať, ale nejak mi tam nepasuje furt hore-dole...

dik za help

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    24

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Jonas Zobraz Príspevok
    Serus,
    ja sa túto pesničku snažím tiež naučiť, tiež mám problém s rytmom aký tu hrať, ale nejak mi tam nepasuje furt hore-dole...

dik za help
    pasovat to tam pasuje, ale je to prilis jednoduche a neznie to bohviejak dobre...
    IMT urcite hraju daco ine :/

Členom od
    Apr 2007
    Level
    34
    Sila Reputácie
    17

Ja nerozumiem co sa chces ucit hrat na taslerovi ked on vobec nevie hrat, skus to hrat ako to citis ty a urcite to bude zniet lepsie ako to hra ,, snazi``
    predviest.

Uzavretá téma

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky