+ Odpoveď do témy
Stránka 64 z 71 PrváPrvá ... 14 54 62 63 64 65 66 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 631 po 640 z 705

Téma: Ukážky vlastných výtvorov

Členom od
    Apr 2011
    Level
    30
    Sila Reputácie
    13

Re: Ukážky vlastných výtvorov

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) trekker Zobraz Príspevok
    Podla mna to bol tvoj zamer.Mas nacvicene,mas odmakane hodiny ale si aj trosku namyslený inac by si sa neprezentoval tymto sposobom.Je len skoda ze si zamerany na jeden styl.
    Zaujimaju ma vase nazory. Pokial su pochvalne, tesi ma to, ako by to potesilo kazdeho normalneho gitaristu, ktoremu sa dostane nejake to uznanie od kolegov. Myslim, ze to je uplne normalne a ze s mojim sebavedomim je vsetko ok. Ved na to bola zalozena tema, aby si tu gitaristi navzajom spoznali a ohodnotili tvorbu, techniku, feeling, what ever, ci nie? Pokial je kritika vecna a konstruktivna, snazim sa nieco z toho zobrat. Feedback od inych muzikantov je pre mna dolezity, aj preto sa tu snazim udrzat diskusiu a dakujem kazdemu jednemu za jeho aj negativny nazor. Najdu sa veci, ktore si clovek sam neuvedomi, na ktore musi byt upozorneny ostatnymi. Jediny "skryty" zamer je nepriame sirenie mena kapely, v ktorej hram, ale to je myslim si, tiez legitimne a nic prekvapive. Clovek nieco tvori a s tym sa chce potom aj prezentovat. Lepsie sa samozrejme znasaju pochvaly ako kritika, ale kritiku prijimam myslim si celkom dobre.
    Last edited by iamomega; 18.06.2011 at 10:09.

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    43

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Aby to tu neskončilo zase nejakými bohapustými drístami na spôsob, ja nemám rád metal, tak toto sólo so mnou nič neurobilo.

Budem stručný:
    1. Je super mať techniku.
    2. Je super mať čo povedať.
    3. Je zlé mať "namakané" rýchle behy, ktoré sú presne o tom: o rýchlych behoch.
    4. Je zbytočné dávať niekde sólo, len preto, aby tam bolo.
    5. Behy majú svoju pointu, aj keď ju priemerný gitarista málokedy odpozoruje. - Slash ináč poukázal na jednu krásnu vec: Bežný poslucháč nerozozná, či stupnicový beh sedel alebo nesedel do muziky. Rozozná, že "ten chlapec vie hrať rýchlo" a to mu stačí.
    6. Omega je naozaj veľmi zdatný gitarista.

To, čo tvrdím: Omegovo sólo v prvej ukážke malo silnú melodickú tému s ktorou aj náležite pracoval, ale potom tam kydol tak pol kila masti a jediné, čo z toho bolo možné odpozorovať bolo, že "vie hrať rýchlo". Ináč to išlo "úplne mimo". Intonačne to bolo v nejakej stupnici. Beh niekde začal, a niekde skončil. Ak mi niekto povie, prečo išiel Omega práve po tých tónoch po ktorých išiel, tak zmĺknem.

P.S. Výborne otestujete, či nejaká téma dáva zmysel, keď vystrihnete sólo z pesničky, kam patrí a kydnete ho do nejakej inej. Stavím sa, že ten beh bude laikovi pasovať do každej tóniny a každého tempa. Potom je ale úplne jedno, že tam gitarista niečo hral. Pokojne tam nahrám mixér a výjde ma to menej času a námahy.

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

Tak posledný Simonov príspevok je trefný.
    Veľa krát keď som si tvoril vlastné sólo som nahral niečo na prvý krát kde tam bola kopa behov a po vypočutí sa mi zdalo, že je to fajn ale je to také zbytočné, potom som nahral niečo melodické a páčilo sa mi to o moc viac, v tomto zmysle sa mi páčia chalani z Periphery hrozne melodické netradičné sóla vedia dať aj do metalovej hudbu a nie su to také naháňanie včerajšieho dňa čím rýchlejšie

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    34

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) saimon256 Zobraz Príspevok
    No takze po dlhom case som sa odhodlal nahrat nieco normalne. Je to viac menej prva nahravka takze su tam nejake nedostatky
    http://www.youtube.com/watch?v=ff0Np...sMQn9VDPZWbNeQ
    Slobodne sa vyjadrite ...
    vyborne zahrate, Saimon. naozaj veľmi pekne
    anonymus

Členom od
    May 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    31

iomega mas presne metalove symptomy ked hras rychlo tak tak ma celkom time, lebo si samozrejme cvicil neviem kolko behy. akonahle hras menej tak ti time hopka troska hore dole. skus ked hras solo aj ked ho improvizujes... tak ho troska vystavat. nesyp hned zo zaciatku hady lebo to straca efekt aj celkovu pointu. Skus hrat zo zaciatku menej a potom mozno ku koncu zacni hrat viac. Ked zahras jeden rychly flek po tom ako to vystavas a pripravis a ten flek bude sediet ako rit na serbel, potom to bude mat efekt. ked sypes cely cas tak pocut sice ze si cvicil patterny... ale hudba nema rada moc patternov. ak chces riesit improvizaciu tak si pustit backing alebo metronom a povedz ze budes hrat maximalne osminy. ziadne hady. a skus hrat pekne melodie. uvidis sam ze je to o dost tazsie ako sypat 1000 tonov. techniku mas, ked tomu das troska viac muziky tak to bude killing.

Členom od
    May 2011
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

pridam sem svoj dalsi pocin, snad sa to da pocuvat ... budem vdacny za akekolvek pripomienky
    http://soundcloud.com/mt699/kapucini-ty-si-tribute
    ( sorry za kvalitu )

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    22

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

mal by si robit v tom solovani aj nejake prestavky, hrat viac kratsich myslienok a nie vkuse dookola mliet nejake tony bez rozmyslenia

inak neviem cim si to nahraval, ale ta kvalita je fakt otrasna, mal som co robit aby som to dopocuval

Členom od
    Mar 2006
    Level
    80
    Sila Reputácie
    52

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) MattSVK Zobraz Príspevok
    pridam sem svoj dalsi pocin, snad sa to da pocuvat ... budem vdacny za akekolvek pripomienky
    ( sorry za kvalitu )
    Ale jednu vec ti musim uznat napriek tomu ze to bolo strase tak si bol skoro stale v tonine.Dam ti par rad.Nesnaz sa hrat po celom hmatniku len preto ze vies, ze aj tam to ladi aj o kusok dalej aj na druhej strane......Ked hras musis sa pocuvat.Vyskusaj to to.Skus si najst len 5 tonov po ktorych sa budes pohybovať.Je to dost ak sa ti to zda malo.Nehraj ziadne ine ale pokus sa zapojit aj mozok aj usi a hraj sa nie len s melodiou ale aj s rytmom.Ked sa do toho dostates tak budes prekvapeny co vsetko sa da dokazat s malom.
    Ibanez JS 1000 BTB Satriani Signatur

LINE 6 Spider III 150W+footswitch Line6 FBV 2

http://www.facebook.com/#!/group.php...00489150010853

Členom od
    May 2011
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

Dakujem , vezmem si to k srdcu. Este raz sry za tu kvalitu ale nemam dobry mikrak

Členom od
    Jan 2010
    Level
    66
    Sila Reputácie
    23

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) MattSVK Zobraz Príspevok
    ( sorry za kvalitu )
    No, solo techniku mas este fakt velmi nevyzretu, ak chcem byt mierny. Mne ale viac vadi, ze si to hral na begleit, ktory je tiez nedokonaly. No a z dvoch nedokonalych veci dokopy nemoze vzniknut nic dobre. Skus si nahrat LEN ten begleit, teda tie akordove kila. Nelep k tomu solo do doby, kym ten zaklad nie je eňoňuňo. Ver mi, ze aj ´jedna druhej riekla´ sa da zahrat putavo.
    Last edited by Petrik; 23.06.2011 at 13:41.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky