+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 3 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 25

Téma: Gitarový zvuk

Členom od
    Feb 2007
    Level
    40
    Sila Reputácie
    25

Gitarový zvuk

Skúste odpovedať na otázku ktoré gitarové zvuky sa vám najviac pozdávajú a ak viete uveďte nielen gitaristu ale aj nástroj, aparatúru resp efekty, ktorými sa daný sound vyprodukoval.

Členom od
    May 2007
    Level
    31
    Sila Reputácie
    16

Re: Gitarový zvuk

Cannibal Corpse -Hammer Sashed Face - Alex Webster (bass) be efektu, amp- Ampeg 8x10 hlava: ampeg svt 4 pro ....... to uvodne solo na cca 45sec

Členom od
    Apr 2006
    Level
    78
    Sila Reputácie
    23

mam dvoch favoritov: prvym je jednoznacne MESA BOOGIE 3 Channel Triple Rectifier - hlava a bedne 4x12 3/4 back (pouzívajú ich napr. Killswitch Engage).... druhym je kombinacia Marshall JCM 2000 DSL a Marshall bedne + gitara ESP Alexi Laiho pro model...
    mat tak aspon odlomeny kusok z hocicoho co som tu spomenul a tesim sa jak male decko...

Členom od
    Apr 2007
    Level
    39
    Sila Reputácie
    19

Jimi Hendrix - woodstock - bomba zvuk

KC & The Sunshine Band - Get Down Tonight - ta gitara v pozadi, clean znejuci velmi pekne a svizne

Daft Punk - Aerodynamic - robot-rock

sorry, nepoznam ziadny popis pouzitych efektov
    I am with stupid ↑

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    41

mne sa velmi paci Sebanov zvuk na albume Bezvetrie..
    Téma o Rorym Gallagherovi:

reeller_sk: nebyť týchto zlosynov stále by sa hral jazzík a swing a nebol by to žiadny hnusný metal...
    Daemonion: sak to ze by si nemal co hrat
    -----------------------------
    NavzdyFender: ...a gitarista, ktorý má už na tom kolene toľko vyžmolenú gitaru...

Členom od
    Jul 2006
    Level
    43
    Sila Reputácie
    17

tiez nepoznam popisi efektov. .takze Metallica - one zaciatok... a zvuka akustickej gitary je nenahraditelny

Členom od
    Feb 2007
    Level
    40
    Sila Reputácie
    25

Len preto som ponúkol túto tému, lebo aj tu sa možno rozvinie poučná debata podobná tej okolo metalu... Tábory gitaristov sú totiž dosť príkro delené na polarity ako: Strat vs. Les Paul, lampa vs. tranzistor, analóg vs. digitál, AlNiCo vs. keramika, nikel vs. oceľ, germánium vs. kremík či 7W vs. 400W. Ja osobne veľmi nesympatizujem s gitaristami, ktorým je jedno na čom hrajú - väčšinou sú to jazzmani (min. o jednom viem s istotou, je to John McLaughlin, aspoň sa tak vyjadril pre GP). Pripadá mi to ako istá nenáročnosť a podceňovanie zvuku. Viem, že hudba je to najpodstatnejšie a možno som trochu zaujatý ale mne napr. môže už sám zvuk robiť veľmi dobre, či veľmi zle. Napr. keď ide o gitaristu, ktorý sa oprie do Fendra na dobrom lampovom aparáte s jemným germániovým fuzzom či aj bez neho, či polodutého Gibsona s krkovým snímačom PAF´57 .. pre mňa za mňa môže hrať aj dychovku

Členom od
    Apr 2006
    Level
    78
    Sila Reputácie
    23

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) littlebigbird Zobraz Príspevok
    Pripadá mi to ako istá nenáročnosť a podceňovanie zvuku. Viem, že hudba je to najpodstatnejšie a možno som trochu zaujatý ale mne napr. môže už sám zvuk robiť veľmi dobre, či veľmi zle.
    suhlasím.... ked som hrával na akustike klasické power chords hoci aj dva dookola tak to znelo naprd ale ked som si kupil elektricku a kombo tak som vydrzal menit tie dva akordy aj celu hodinu... schvalne, skuste porovnat zvuk TNT od AC/DC a TNT cover od Six Feet Under.....mne sa ten druhy spominany paci 1000x viac..

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    34

Ja som spokojny so svojim aparatom... a nedam nan dopustit... a ked viem, tak ho vsade navlacujem so sebou, aj keby som mal hrat pre prazdnu krcmu... nie je mi jedno na com hram a aky mam zvuk.
    anonymus

Členom od
    Apr 2007
    Level
    39
    Sila Reputácie
    19

no tak keby ste hrali pred ludmi na tom co ja zmenili by ste nazor. ono mi staci pokial to nevrzga a je to naladane - daka schopnost hrat tam je... samozrejme chcem tiez velmi dobry zvuk, ale pokial nie je taka moznost tak nerobim drahoty.. aj tak je to viac o tom ako clovek dokaze zachadzat s nastrojom (hlavne pri akustikach) . ako kamarat - borec, kt. vyzdimal z môjho jumba skutocne maximum.. v jeho rukach znela gitara inak
    I am with stupid ↑

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky