+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 8 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 73

Téma: kto je lepsi muzikant...jazzman ci rocker????

Členom od
    May 2007
    Level
    37
    Sila Reputácie
    17

Talking kto je lepsi muzikant...jazzman ci rocker????

myslim ze je to troska ostra tema ale chcem pocut vase nazori ... a odvovodnenia.... :-))) osobne som sa stretol s jazzovymi muzikantmi ktory tvrdia ze ludia ktori nehraju jazz nevedia hrat....a tak isto som videl rokerov ktory jazz dvakrat nezaujal....tak vase nazori.....uz sa tesim :-)))

Členom od
    Feb 2007
    Level
    40
    Sila Reputácie
    27

Re: kto je lepsi muzikant...jazzman ci rocker????

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) jacomo best Zobraz Príspevok
    myslim ze je to troska ostra tema ale chcem pocut vase nazori ... a odvovodnenia.... :-))) osobne som sa stretol s jazzovymi muzikantmi ktory tvrdia ze ludia ktori nehraju jazz nevedia hrat....a tak isto som videl rokerov ktory jazz dvakrat nezaujal....tak vase nazori.....uz sa tesim :-)))
    Aj ja sa teším, Jacomo.....mám totiž skúsenosť, že na tomto fóre vždy tie najnezmyselnejšie otázky generujú najemotívnejšiu debatu.

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    35

Najlepsi je aj tak Gejza baci z dzedziny, ktory hra v miestnej dychovke na heligon...
    anonymus

Členom od
    Sep 2006
    Level
    81
    Sila Reputácie
    24

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) VladoKN Zobraz Príspevok
    Najlepsi je aj tak Gejza baci z dzedziny, ktory hra v miestnej dychovke na heligon...
    Pocuvaj, VladoKN, nie si ty nejaky velky suvenir? Ved on tam hra na halogen:-):-):-)

Inac je to fakt riadna otazka. Ja neviem, kto hra lepsie, no viac sa mi paci rock...

Členom od
    Nov 2006
    Level
    62
    Sila Reputácie
    39

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) jacomo best Zobraz Príspevok
    Bingo! Sme doma! Konecne zasa jedna "masova" tema.
    Co je lepsie auto...jeep ci offroad?

Členom od
    Jul 2006
    Level
    43
    Sila Reputácie
    18

myslim ze toto je trochu nezmyselna otazka kedze kolko ludi pocuva jazz a kolko rock?? rock je rozsirenejsi a pocuva ho viac ludi ako jazz a urcite v nicom nezaostava v nicom za jazzom... jazmanov ktory tvrdia ze ostatny nevedia hrat neriesim.. su myslim trochu namysleny..a to ze niekomu nezavonia nejaky styl je len vec nazoru a netreba ho preto urazat..

Členom od
    Apr 2006
    Level
    39
    Sila Reputácie
    18

jazz je urcite narocnejsi na tie harmonie a na teoriu...
    ale rock ma "gule", a to jazz nema
    Nice boys don't play rock and roll
    Nice boys don't play rock and roll
    I'm not a nice boy!
    And I never was

Členom od
    Feb 2007
    Level
    40
    Sila Reputácie
    27

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Jonny Zobraz Príspevok
    ale rock ma "gule", a to jazz nema
    To je jeden z veľkých omylov i predsudkov voči jazzu. Nezabúdať na to, že i v jazze prebiehala dlhé roky tá cukrárenská sabotáž ako v rocku. Ako najlepšie roky pre rock bola revolučná dekáda 1965-1975 tak to bola aj v jazze, s tým rozdielom, že to bolo o 10 rokov skôr, teda 1955-1965. (Tie roky sú len orientačne, ale zhruba sedia ). Ale hneď by som ti vedel menovať hromadu hard-bopových gitarových bluesov od ľudí ako Kenny Burrell, Barney Kessel, George Benson (pozor nemyslím toho dnešného napudrovaného pupuša ale toho G.B. ktorý hral jazzblues a nebol tuningovaný ako M. Jackson..), Wes Montgomery, Grant Green, Tal Farlow... Tie triá či kvatretá pred pol storočím, keď sa zišli v klube či štúdiu, tak bolo dusno: lubové Gibsony na vyhulených malých lampáčoch, čvachtavé Hammondky, rytmický kontrabas a sofistikované ale valcujúce, ostré bicie - málokto z vtedajších rockerov hrali tak na plný plyn!

Členom od
    May 2007
    Level
    37
    Sila Reputácie
    17

Smile Re: kto je lepsi muzikant...jazzman ci rocker????

no george benson je jeden s naj gitaristov ..... aj ked samotny jazzmani ho za jazzmana nepovazuju bo hra pop...ale jeho improvizacie su bomba...jednoducho skvost....on je mix-joe passa a ves mongomeriho.......a som rad ze ste vyjadrili svoje nazori.....moj nazor je taky ze porovnavat jazzmana s rockerom je ako miesat hrusky a jablka.....ale poviem ze vecsina jazzmanov vedia predsa len o co si viac s teorie ako vacsina rockerov....ale samozrejme je to individualne....ale nesuhlasim stym tvrdenim ze jazz nema gule :-) samozrejme ma....len je to o inom....odporucam vypocut jazz-rock napr. mike stern..... a tu padne aj citacia milesa davisa co je asi ikona jazzu: kazdy si musi v hudbe najst vlastnu tvar

Členom od
    May 2007
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

podla mna ak sa robi jedno ci druhe ale kvalitne a slaskou tak nieje co riesit.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky