+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 4 PrváPrvá 1 2 3 4 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 11 po 20 z 35

Téma: Hudba ako gýč

Členom od
    Oct 2006
    Level
    55
    Sila Reputácie
    25

Re: Hudba ako gýč

OT: Gyc je film Pirati z Karibiku 3. (a to dvojka patri k mojim 10 najoblubenejsim filmom)
    No a spat. Gyc je aj nieco, coho je privela, ked je nieco privelmi prekombinovane, alebo, co sa do svojho okolia vobec nehodi. Gyc je napriklad plastovy trpaslik v zahrade.
    A keby sme sa to posnazili preniest do hudby. Podotykam, ze kazdy clovek povazuje za gyc nieco ine. Pre mna je to napr. Malmsteen. Takmer vsetky songy, co som od neho pocula boli strasne. Stale dokolecka tam hra tie svoje rychle behy a po 2 sekundach to je uz nudne a az nepocuvatelne.

Členom od
    Feb 2007
    Level
    40
    Sila Reputácie
    25

Už sa debata trochu pohla - i keď je to zatiaľ, ako vždy, o jednotlivostiach. Skúste sa vyhnúť rukolapným príkladom z vašich osobných skúseností a začnite kopať hlbšie. Musíme nájsť ten hnilý koreň a rozpoznať ho. Ani to nebude veľmi vadiť ak sa nájdu paralely s inými umeleckými odvetviami - gýč literárny, filmový, výtvarný... alebo veľmi akuálna vec: gýč politický. A funguje všade rovnakým spôsobom! Gýč je zákerný. Prispôsobuje sa novým podmienkam a preniká všade ako mor (mladšia generácia viac reaguje na slovo vírus, rádioaktivita a pod . LEBO "ĽUD" GÝČ POTREBUJE K ŽIVOTU AKO DROGU.

Členom od
    Sep 2006
    Level
    81
    Sila Reputácie
    22

Gýč - odvodený, podkladajúci sa umelecký prejav súčasnosti a minulosti bez pravých umeleckých hodnôt, využívajúci obľubu určitých námetov a motivov, v podaní tradičnom i módnom. Všeobecná zorumiteľnosť alebo citovosť umeleckého diela nie je však ešte príznakom gýču(zdroj http://ii.fmph.uniba.sk/~filit/fvg/gyc.html).
    Schvalne som sa presiel po internete a nasiel som tam tuto definiciu. Zaujala ma tam cast o tom, ze gyc neobsahuje "prave umelecke hodnoty". Je to sice pekne napisane, rozumiem tomu, co je tam napisane, kym je to vcelku. No nerozumiem tomu vobec, co sa mysli pod pojmom "prave umelecke hodnoty":-) Skuste sa vyjadrit, ake hodnoty to asi budu.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    28
    Sila Reputácie
    15

Lightbulb Gyc

Gyc je nieco co neprinieslo absolutne nic nove...
    Absolutne!!!
    Jednoducho je to nieco co tu bolo uz X-krat a znova je to to iste, ziadna nova myslienka, nova kombinacia, nova metoda, novy sposob, zvuk... jednoducho je to znova to iste...

Plati pre vsetky druhy umenia

Členom od
    Apr 2007
    Level
    39
    Sila Reputácie
    19

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) bannik Zobraz Príspevok
    co sa mysli pod pojmom "prave umelecke hodnoty":-)
    na toto by ti vedel dobre odpovedat asi len littlebigbird.

Podla mojej skromnej mienky by to mohla byt originalita, prevedenie myslienky - pocitu, zvladnutie techniky. Ohladom tohto fakt nemam paru
    I am with stupid ↑

Členom od
    Nov 2007
    Level
    26
    Sila Reputácie
    0

trochu jazykovedy

gýč -a m. pejor. umelecky bezcenný výtvor s lacným efektom

gýč -a m. ‹n› pejor. povrchný, komerčne zameraný, ale umelecky bezcenný obraz al. iné dielo

gýč, -a m. pejor. bezcenné umelecké dielo, vytvorené v snahe lacnými, krikľavými prostriedkami získať odbyt

no a podľa mňa? gýč je všetko, čo sa istým spôsobom preháňa a tvári sa na niečo, čím nie je. teraz sa metalisti neurazte, ale podľa mňa je (akákoľvek) dead metalová kapela na sklonku 21. storočia nie len že gýčová, ale už aj mierne anachrónna

Členom od
    Jul 2007
    Level
    32
    Sila Reputácie
    18

Ja si myslim ze gyc ako taky neexistuje ... vsetko a zaroven nic je mozno povazovat za gyc.. vec vkusu a to je abstraktna vec cize sa o nej nedaju robit nejake zavery.. my vieme povedat co je to asi ten gyc len preto ze sme vsetci ten isty druh zvierat a teda mame aj nejake velmi podobne vnimanie a posudzovanie reality ... ale zas su aj "iny" jedinci ktorym sa zasa "gyc" paci.. ja som zvedavy ze co povedia asi mimozemstania na nase umenie .. moznaze to bude pre nich jednostranny gyc a radsej odidu bez pozdravu

Členom od
    Feb 2007
    Level
    40
    Sila Reputácie
    25

Dievčatá (Zuzka ;o)) a chlapci, som nadšený vašími reakciami i názormi na túto tému.
    TrippeR: ty hutoriš ako naša politická elita: povedal som to, čo som povedal, stalo sa to, čo sa stalo... Krajný relativizmus, že "všetko môže byť ale nič nemusí byť" (gýčom), je tak trochu alibistické, myslím si. Nepokúšajme sa vidieť našu kultúrnu hnilobu očami E.T. či Alfa... Hodnoty sa dajú vnímať a rozpoznávať jedine v danom civilizačnom prostredí. Žijeme TU a TERAZ. Nie tam a vtedy. Nerobme sa, že sme slepí z princípu.
    A veru aj o vkuse sa dá uvažovať kriticky. Máš zdravé myšlienky ale nemáš celkom pravdu.
    Magor: ja som presvedčený o tom, že gýč nie je to, čo tu už x-krát bolo. To, čo ty máš na mysli je možno špatne vysvetľovaný tradicionalizmus, stereotýpia či kánon. Keby gýč bol taký akým ho ty opisuješ, nikdy by sa asi nezrodil, lebo stále by sa opakovalo to, čo tu už bolo x-krát. A gýč sa veru zrodil. Zrodil sa v industriálnej, kapitalistickej spoločnosti niekedy koncom 19. storočia. A odvtedy mutuje ako ten najinteligentnejší vírus. A nielen, že sa ignoruje ale dokonca sa veľmi často oslavuje.
    Vôbec nevadí, keď sa vaše názory odvíjajú od hudby, len keď vám niečo napadne, skúste to hneď zapasovať do širších, mimohudobných súvislostí. A hneď budete o kúsok bližšie k podstate.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    48

ja mam slovko gyc spojene odjadkziva so sadrovym trpaslikom v zahrade /Zuzka to uz spominala/.. v hudbe gyc? myslim ze to nie je to co tu uz bolo lebo to by bol gyc 99 percent muziky...
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Nov 2007
    Level
    28
    Sila Reputácie
    15

Tradicionizmus??? Mozno... ale aj v niecom tradicnom, nie je problem spravit daco kusok nove, dajaka myslienocka... Podla mna je to naozaj nieco co neprinieslo absolutne nic nove (opakujem absolutne)....

Plus... Podla teba nie je gyc pritomny pocas celeho umenia??? Umenie vzniklo s ludstvom a gyc s umenim... Kto ho kedy pomenoval nie je podstatne

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky