+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 4 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 35

Téma: Hudba ako gýč

Členom od
    Feb 2007
    Level
    40
    Sila Reputácie
    25

Hudba ako gýč

Neviem či to tu bolo stále také "plné filozofov" ale teraz sa tu s najväčším rachotom stretávajú názory v kaviarničke... My bloody coffee house.
    Zhodli sme sa asi všetci v tom, že hudba je umenie. Tzv. gýč je ale prirodzenou súčasťou umenia už vyše 100 rokov.
    Moja otázka: čo by sa mohlo nazvať podľa vás v hudbe gýčom a hlavne prečo? Alebo aj, čo si vôbec predstavujete pod pojmom "gýč"? Veľa zdaru.

Členom od
    May 2007
    Level
    37
    Sila Reputácie
    16

Cool Re: Hudba ako gýč

no ja si pojem gýč vysvetlujem: lacné na duchu. takže gýč si prectavujem v hudbe ako lacne kopie originálov ktoré len čisto kopirujú hudbu niekoho ineho a tvária sa pri tom že to vymisleli oni... ale aj niečo čo sa tvári ako umenie a pri tom je to len akysi komerčný tah na prilákanie massi

Členom od
    Feb 2007
    Level
    40
    Sila Reputácie
    25

Re: Hudba ako gýč

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) jacomo best Zobraz Príspevok
    no ja si pojem gýč vysvetlujem: lacné na duchu. takže gýč si prectavujem v hudbe ako lacne kopie originálov ktoré len čisto kopirujú hudbu niekoho ineho a tvária sa pri tom že to vymisleli oni... ale aj niečo čo sa tvári ako umenie a pri tom je to len akysi komerčný tah na prilákanie massi
    No super, Jacomo! Tú druhú myšlienku ("ale aj niečo čo sa tvári ako umenie") máš jednu trefu do čierneho!!! Tá prvá, to je skôr asi plagiát - ktorý nemusí byť ešte a priori z hudobného hľadiska zlý; o to horší z hľadiska autorského, právneho!!! Ale gýč asi nie je právnický pojem, žiaľ - podotýkam).
    Last edited by littlebigbird; 28.05.2007 at 23:15.

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    34

Gyc ta nebude provokovat k dalsiemu zamyslaniu sa... maximalne padne otazka naco sa take cosi vytvorilo...
    anonymus

Členom od
    Apr 2007
    Level
    39
    Sila Reputácie
    19

Gyc je na to aby sa z neho bohatlo bud na peniazoch alebo prestizi. gyc rozhodne neposuva umenie dopredu, len imituje (casto-krat s horsou kvalitou).
    napr. taky nothing else matters prespievany jednou spevackou celkom nedavno
    I am with stupid ↑

Členom od
    Mar 2007
    Level
    34
    Sila Reputácie
    16

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) visio Zobraz Príspevok
    Gyc je na to aby sa z neho bohatlo bud na peniazoch alebo prestizi. gyc rozhodne neposuva umenie dopredu, len imituje (casto-krat s horsou kvalitou).
    napr. taky nothing else matters prespievany jednou spevackou celkom nedavno
    v tomtom pripade je PoP gyc ?? (to je otazka)
    co sa tyka mojho nazoru tak ak je toto gic tak potom 90% pop-ovej hudby je "GIC" nakolko vazne ide asi len o penaaze. Uznajte ked si niekto nevie ani sam zlozit text, (alebo ak si zoberes to co hravaju na diskotekach) tak to asi iny ucel ani nemoze mat.

Členom od
    Apr 2007
    Level
    39
    Sila Reputácie
    19

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) belzebub Zobraz Príspevok
    v tomtom pripade je PoP gyc ?? (to je otazka)
    co sa tyka mojho nazoru tak ak je toto gic tak potom 90% pop-ovej hudby je "GIC" nakolko vazne ide asi len o penaaze. Uznajte ked si niekto nevie ani sam zlozit text, (alebo ak si zoberes to co hravaju na diskotekach) tak to asi iny ucel ani nemoze mat.
    podla mna ano do urcitej miery. kamarat sklada popove "gyce" avsak nerobi to pre peniaze ale len z cisteho zaujmu o hudbu, skladanie a asi aj zo zufalstva ( na tom som sa nechtiac podpisal ja ).
    I am with stupid ↑

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    43

Aby sme nespadli do moc velkych zjednoduseni.

Cely POP nie je gyc.
    A asi by som si nikdy netrufol cely zaner zaradit do kategorie gyc.

A aj ked visio to s tou spevackou trafil, dokonca ani coververzie (alebo "prerabky") ci dokonca plagiaty nutne nemusia byt "gyc".

Takze smelo hladajte dalej. A suhlasim s vladom, ze mnohokrat nam doočíbijúci gýč pomoze rozoznat "pravé" umenie.
    Last edited by Simon; 29.05.2007 at 18:06.

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    43

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) littlebigbird Zobraz Príspevok
    Ale gýč asi nie je právnický pojem, žiaľ - podotýkam).
    Ja som celkom rad, ze to nie je pravnicky pojem. Nechcem si predstavit, co by sa vsetko potom ex lege zahrnalo pod "gyc". A potom si nechcem predstavit, ako by pravo taky "gyc" sakcionovalo. No hruza pomysliet.

Členom od
    Feb 2007
    Level
    40
    Sila Reputácie
    25

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Simon Zobraz Príspevok
    Ja som celkom rad, ze to nie je pravnicky pojem. Nechcem si predstavit, co by sa vsetko potom ex lege zahrnalo pod "gyc". A potom si nechcem predstavit, ako by pravo taky "gyc" sakcionovalo. No hruza pomysliet.
    Žiadna hruza, Simon! Vieš si ty predstaviť aký by to bol hrejivý pohľad vidieť slovenskú smotánku "šoubiznisu" v páskovaných montérkach ako mlátia o mreže ešusmi...

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky