+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 6 z 6

Téma: Mikrofon na domace nahravanie

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    24

Mikrofon na domace nahravanie

Zdravim,

chcel by som nejaky lacnejsi mikrofon na domace nahravanie - akusticka gitara + nejake tie vokaly. Aky mikrofon na to potrebujem? Dynamicky? Kondenzatorovy? Postaci mi zvuková karta "onboard" na maticnej doske? Poradte prosim, nevyznam sa do toho...

Myslite, ze Soundking EH002 http://www.muziker.sk/Default.aspx?S...=kod_id;105594 je dobra volba?

Diky.

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    43

Re: Mikrofon na domace nahravanie

ach jo, mikrak za 8 stoviek na spev by som ti poradil Shure SM58 a ako nastrojovy SM57, ale to je uz ina kategoria.. aj cenovo, aj kvalitou..
    Téma o Rorym Gallagherovi:

reeller_sk: nebyť týchto zlosynov stále by sa hral jazzík a swing a nebol by to žiadny hnusný metal...
    Daemonion: sak to ze by si nemal co hrat
    -----------------------------
    NavzdyFender: ...a gitarista, ktorý má už na tom kolene toľko vyžmolenú gitaru...

Členom od
    Sep 2006
    Level
    81
    Sila Reputácie
    24

Mam doma aj mikrofon(sice iba PC mikrak), aj onboard zvukovku aj klasicku gitaru. !!!JE TO HROZNE!!! Pokial chces nahravat tak, aby to malo aj nejaky efekt, urcite do toho investuj viac.
    1.Zvukovku Ti odporucam inu, pretoze onboardka je na ....
    2.Mikrofon si urcite nechaj odobrit od skusenych
    3.Moja gitara je taky tak na ...., neviem ale, aku mas ty...

Členom od
    Jul 2005
    Level
    78
    Sila Reputácie
    29

Dovolím si oponovať tvrdeniam, že kvalitný mikrofón musí byť drahý. Pred pár týždňami sme riešili podobnú otázku, kupovali sme mikrofóny pre spevákov. Práve Shure SM58-SE sa dostal do užšieho výberu. Nakoniec sme sa však rozhodli pre Behringer XM8500. Ak si pohľadáte na webe užívateľské recenzie (angl.), zistíte, že za ten necelý litrík dostanete do rúk skutočne kvalitný kúsok, ktorí si ľudia chvália. Porovnateľná kvalita ale diametrálne rozdielna cena.

A pre M4ja: bannik má pravdu. Onboard zvukovka nie je najideálnejšie riešenie.

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    24

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) laco Zobraz Príspevok
    Dovolím si oponovať tvrdeniam, že kvalitný mikrofón musí byť drahý. Pred pár týždňami sme riešili podobnú otázku, kupovali sme mikrofóny pre spevákov. Práve Shure SM58-SE sa dostal do užšieho výberu. Nakoniec sme sa však rozhodli pre Behringer XM8500. Ak si pohľadáte na webe užívateľské recenzie (angl.), zistíte, že za ten necelý litrík dostanete do rúk skutočne kvalitný kúsok, ktorí si ľudia chvália. Porovnateľná kvalita ale diametrálne rozdielna cena.

A pre M4ja: bannik má pravdu. Onboard zvukovka nie je najideálnejšie riešenie.
    waw..ten Behringer ma pre mna prijatelnu cenu. diky za tip

Este by ma zaujimalo..dokaze vokalovy mikrofon nasnimat v nejakej prijatelnej kvalite aj akusticku gitaru, alebo treba urcite kupovat aj nastrojovy?

Členom od
    Sep 2007
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

Ja som len tak pre seba na počúvanie svojej hry používal obyčajný mikrofón, čo bol zadarmo k sluchátkam, musel som ho aj s káblom potiahnuť a vhodiť dovnútra gitary tak, aby nezavadzala šnúra Iba tak bolo počuť v nahrávke aspoň niečo.

Čo teda odporúčate na nahrávanie hry? Tie isté mikrofóny, ktoré na spev, a ktoré sa tu už rozoberali nižšie?

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky