+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 4 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 35

Téma: Slash

Členom od
    Apr 2006
    Level
    78
    Sila Reputácie
    22

Slash

NEdávno som na nete narazil na takú zaujímavú informáciu: Slash údajne priznal ze stále hrá iba pentatonické stupnice dookola a len tam obcas nieco zmení a pridá, aby sa nepovedalo.... zdá sa vám ze je to pravda? lebo ja o tom dost pochybujem

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    33

Re: Slash

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Matomeister Zobraz Príspevok
    NEdávno som na nete narazil na takú zaujímavú informáciu: Slash údajne priznal ze stále hrá iba pentatonické stupnice dookola a len tam obcas nieco zmení a pridá, aby sa nepovedalo.... zdá sa vám ze je to pravda? lebo ja o tom dost pochybujem
    a preco by to nemohla byt pravda?
    anonymus

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    42

To je predsa dovod, preco jeho hra vlastne zaujala.

Namiesto onanizerskych a prespekulovanych kukuric, ktore boli v tej dobe tak rozsirene medzi gitaristami prisiel v sole s jednoduchou bluesovou temou, ktoru varioval.

S troskou prehanania si trufam povedat, ze Slashovi vdacime za to, ze sa do rockovych sol na chvilu vratila melodia....

Členom od
    Mar 2007
    Level
    32
    Sila Reputácie
    15

mno ono Slash to velmi zjednodusil a pridal trochu nadsazky.. vsakze.. ale ak by som mal zjednodusene odpovedat tak je to pravda..
    Ale podla mna pentatonika mu sluzi iba ako kostra.. a podla citu pridava co sa hodi.. a koniec koncov ak pochopis ako funguju stupnice.. tak s vacsimi mensimi upravami a posunmi mozes na jednoduchej kostre pentatoniky zahrat uplne hocico.. kadejaku inu stupnicu.. len do toho musis preniknut.. ak to pochopis.. staci uz mat len dobry feeling a dobru techniku.. a mozes zacat improvizovat sola o akych sa ti ani nesnivalo.. a klasicka hudba akej bezne prijimame 95 percent nieje poskladana z neakych neviem akych zlozitych principov.. vacsinov sa jedna o zakladne jednoduche postupy...

na tejto stranke mas neake vcelku prijemne a kvalitne clanky o teorii harmonie a podobne.. staci si to len pospajat.. a uvidis ze to pojde..

a este poznamka.. k tym onanizerskym prespekulovanym kukuriciam.. heheh je to pekne povedane a plne s tebou suhlasim.. ale treba podotknut ze aj tie prespekulovane veci su vlastne postavene na jednoduchych somarinkach..
    pamatam sa ked som kedysi zacinal hrat na gitare.. a pocuval som neake brutalne solo.. taky tapping.. som si myslel ze nic zlozitejsie nieje.. ked som cekol tab tak sa tam opakovali 4 tony a jeden sa obmienal..

v jednoduchosti je krasa
    God bless HENDRIX SLASH FRUSCIANTE...
    Epiphone G400 CH

Členom od
    Apr 2006
    Level
    78
    Sila Reputácie
    22

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) VladoKN Zobraz Príspevok
    a preco by to nemohla byt pravda?
    co ja viem.... nevyznam sa sice do toho ale mne sa nezda ze by vsade hral iba pentatoniku a talafakty okolo toho... alebo zeby? co ja vim

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    42

Wink Re: Slash

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Matomeister Zobraz Príspevok
    co ja viem.... nevyznam sa sice do toho ale mne sa nezda ze by vsade hral iba pentatoniku a talafakty okolo toho... alebo zeby? co ja vim
    zdanie mnohokrat klame...... ked nejaky metalovy gitarista rozklada dve minuty jeden durovy akord v neskutocne rychlom arpeggiu, alebo v riadnom tappingu, tak tam hra 3!!! tony stale dookola. To je o dva tony menej ako pentatonika.

A mimochodom, v klasickej (alebo "vaznej" hudbe) sa pouzivaju prevazne durove a molove stupnice (cize 7 tonove), co je o dva tony viac ako pentatonika. Cinska hudba uspesne funguje na pentatonike uz niekolko tisicroci.

Mas teda pocit, ze pat tonov je "malo" ?

Členom od
    Apr 2006
    Level
    78
    Sila Reputácie
    22

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Simon Zobraz Príspevok
    Mas teda pocit, ze pat tonov je "malo" ?
    hehe ja som nepovedal nic na ukor pentatoniky.. jedine co ja viem zahrat z takychto veci je tiez len par pentatonickych stupnic.... ja som len chcel vediet ci sa Slash naozaj "obmedzoval" iba na tu pentatoniku..

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    42

Nuz, nenazval by som to "obmedzenim" ale vlastne ano. Vacsina jeho melodickych sol je tvorenych na pentatonike. Ten gulas okolo toho uz obsahuje vsetko mozne aj nemozne......

Členom od
    Apr 2006
    Level
    78
    Sila Reputácie
    22

ale zase mate pravdu ze je to parada.... ten jeho styl

Členom od
    Sep 2006
    Level
    81
    Sila Reputácie
    22

Ked uz je tu ten thread o Slashovi, tak natukam daco aj ja. Spociatku som ho celkom uznaval. Sola v Guns-e boli pekne, melodicke a celkom fasa. Prisiel vsak moment, ked som si pozrel zaznam z koncertu v Tokiu. Polozil som si otazku "TO CO JE?" Celkovy dojem koncertu podla mna kazil Slash. Sola boli celkom falosne, obcas sa netrafil tam, kde mal, no proste hruza. Ostal som sklamany ale aspon mozem pochvalit ujov zvukarov, ktori ho pri nahravani CD-ciek poopravovali. Nehovorim, ze Guns uz nepocuvam, prave naopak, ide vsak o to, ze ujo Slash pre mna odvtedy poklesol o znacny pocet policok v mojej imaginarnej hitparade gitaristov. Tak isto sa mu uz nezdravim ani ked ho stretnem na ulici

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky