+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 6 PrváPrvá 1 2 3 4 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 11 po 20 z 60

Téma: Vyssie Hudobne Vzdelanie

Členom od
    Apr 2007
    Level
    39
    Sila Reputácie
    20

Re: Vyssie Hudobne Vzdelanie

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Simon Zobraz Príspevok
    ano zobrali .... mal na to dost hudobnych vedomosti. A aplikoval ich na tu dobu originalnym sposobom a jemu najprirodzenejsim.
    istu dobu som pocul, ze Jimi praveze nemal hudobne vzdelanie. nikde sa o tom ani nepisalo. takze sa nestacim cudovat co sa dozvedam .

a ked som si pozeral primacky (davnejsiu dobu) tak 30 minutova klasicka skladba (Alebo ako to tam napisali) je pre mna ine susto
    I am with stupid ↑

Členom od
    Jul 2007
    Level
    32
    Sila Reputácie
    19

No oki asi ta Kompozicia ako vravis.. a kedze este tiez len nedlho hram a mam 17 a ziadnu hudobnu skolu som nenavstevoval.. no vlastne teraz som v gitarista.sk .. ale no hej myslis ze budem potrebovat predtym ako sa prihlasim na tu vysku si spravit nejaku tu Konzervu alebo mam sa to len rychlo nejak naucit a ist na prijimacky ?

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    24

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) TrippeR Zobraz Príspevok
    No oki asi ta Kompozicia ako vravis.. a kedze este tiez len nedlho hram a mam 17 a ziadnu hudobnu skolu som nenavstevoval.. no vlastne teraz som v gitarista.sk .. ale no hej myslis ze budem potrebovat predtym ako sa prihlasim na tu vysku si spravit nejaku tu Konzervu alebo mam sa to len rychlo nejak naucit a ist na prijimacky ?
    podla mna sa to tak "narychlo" naucit neda. ale skusit mozes

toto som nasiel priamo na stranke VSMU:

Odbor - hudobné umenie
    Študijný program skladba a dirigovanie orchestra – skladba

Podmienkou prijatia na bakalárske štúdium je získanie úplného stredného vzdelania alebo úplného stredného odborného vzdelania a úspešné vykonanie prijímacej talentovej skúšky.

Na prijímacích pohovoroch sa vyžaduje:
    • Zdôvodnenie voľby zamerania na kompozíciu krátkym zhrnutím pohnútok ku vzniku
    záujmu uchádzača o tento druh hudobno-umeleckej činnosti.
    • Absolutórium alebo maturita na kompozičnom oddelení konzervatória; uchádzači s maturitou z gymnázia musia preukázať inou formou nadobudnuté požadované odborné vedomosti.
    • vlastné kompozičné štúdia a skladby
    • požadované vedomosti z oblasti harmónie, kontrapunktu, foriem, dejín hudby so zvláštnym zameraním na problémy súčasnej hudby a na dejiny slovenskej hudby
    • primeraná vyspelosť v hre na klavíri (Czerneho etudy, Bach, klasická sonáta) a v improvizácii.
    • rozvinutá hudobná pamäť a sluch (schopnosť rozoznať intervaly, akordy, rôzne súzvuky, reprodukovať metodické a rytmické sledy a pod.).
    • širší rozhľad v problematike vzťahu umenia a súčasnej spoločnosti.

Hra na klavíri - požiadavky
    1 etuda (Czerny op. 299, 740, Cramer, Chopin...)
    1 polyfonická skladba (Bach: 2-3 hlasné invencie, Francúzske suity, Temperovaný klavír)
    1 prednesová skladba podľa výberu
    Podmienkou: hra spamäti

Členom od
    Jul 2007
    Level
    28
    Sila Reputácie
    17

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Simon Zobraz Príspevok
    ano zobrali .... mal na to dost hudobnych vedomosti. A aplikoval ich na tu dobu originalnym sposobom a jemu najprirodzenejsim.

O tom, co za skladatela by tam z neho vyrastlo, keby mal zaujem tam ist a komponovat hudbu pre vacsie hudobne telesa sa mozme ale len dohadovat.
    Kdesi som cital ze hendrix nejake obdobie pred smrtou uvazoval o vedeni nejakeho vacsieho hudobneho telesa ktovie co by z toho vzniklo keby nezomrel

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    35

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) TrippeR Zobraz Príspevok
    nemyslis, ze by si mal zacat uvazovat realnejsie?
    anonymus

Členom od
    Jul 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    18

ak sa ti podari sa to teraz rychlo naucit a dostanes sa na tu skolu a aj ju uspesne vystudujes tak sa toho drz aj v buducnosti, mas velku sancu zapisat sa do dejin ako 2. Mozart

Členom od
    Jul 2007
    Level
    32
    Sila Reputácie
    19

VladoKN .. no ja neviem .. preto sa pytam.. ja netusim ake su kriteria , no teraz uz mam predtavu potom co m4jo napisal .. neviem ako je to takze sa na takyto odbor dostat.. preto sa pytam ako sa mam na tie prijimacky pripravit aby som obstal..

Členom od
    Jul 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    18

byt tebou sa teraz na to vykaslem, ucim sa kolko sa da a najskor si spravim konzervatorium, ak chces poznam jedneho chalana ktory studuje (alebo studoval) konzervatorium (gitaru), ak chces mozem ti skusit na neho zohnat kontakt ale je to frajer sesternice mojho bratranca takze to moze trvat aj rok

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    35

Ja mam taky dojem, ze niekto je tu Hurvinek a chce vyhrat valku...

alebo inak... myslis si ze pre prijatie na ktorukolvek VS staci vediet velke *****?

spomen si ako si robil prijimacky na strednu... potreboval si mat urcite znalosti zo ZS... ak sa budes hlasit na VS, budu sa od teba pozadovat vedomosti v rozsahu strednej skoly + mozno nieco navyse... chces povedat, ze toto si nevedel?

a takto je to aj s hudbou... na konzervatoriu budu od teba pozadovat vedomosti v rozsahu zakladnej umeleckej skoly... I. stupen sa studuje 7 rokov??? (neviem, nechcem klamat), rok je pripravka... ak si sikovny a vela cvicis, mozes pocas jedneho skolskeho roka zvladnut 2 rocniky...

Takze, ak si zacal hrat vcera, tak uz predvcerom bolo neskoro... venuj sa hudbe zo zaluby a pomyslaj studovat na VS to, co uz ovladas a zveladuj to. Mas 17 a o chvilu su tu prijimacky
    anonymus

Členom od
    Jul 2007
    Level
    32
    Sila Reputácie
    19

lol .. no hej ja viem zacal som dost neskoro .. ale zas nikdy nie je neskoro zacat.. hudbe sa venujem zo zaluby uz teraz a planujem sa jej venovat cely zivot ci uz uspesne alebo nie.. no tak ked bude potrebne tak si dam to konzervatorium ( pocul som ze ucivo zakladnej umeleckej skoly sa da dobrat rychlo ) .. a potom pojdem na tu vysku .. vek by nemal byt problem.. ked som zacal v sestnastich tak mozem byt dobry v 26tich , namiesto v 18tich.. koho to zaujima .. vzdat sa je najvacsia prehra

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky