+ Odpoveď do témy
Stránka 6 z 6 PrváPrvá ... 4 5 6
Zobraz výsledky 51 po 60 z 60

Téma: Vyssie Hudobne Vzdelanie

Členom od
    May 2009
    Level
    18
    Sila Reputácie
    12

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: Vyssie Hudobne Vzdelanie

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Pendo Zobraz Príspevok
    Ja mam take iste plany sakra ale zas som si bol vedomi ze tolko veci musiim naucit ale tak ja nevem mam ist ? hram 2 roky asi na gitare tak lepsie uz zew som sa do toho oprel a chodim k ucitelovi a on my hovori ze lepsie je podla sluchu ze noty su blbee ta co mam urobit mam par pesniciek napisanych alebo poskladanych na počitaci
    Tiez som pocul, ze na konzervu je poriadna tlacenka a vacsina uchadzacov hra uz dost dlho, vacsinou od malicka, takze uz maju nejake tie skills. Na konzerve uz ich iba poriadne brusia. Ale tiez ta nechcem urcite odhovarat, ak velmi chces urcite to skus.

P.S.: Tiez som si vyberal VS podla "perspektivy", studoval som elektrotechniku(TELEKOMUNIKACIE), nikdy ma to vobec nezaujimalo aj to tak dopadlo, po 5 rokoch som odisiel, 2x som opakoval rocnik, potom uz som mal toho dost a v tretiaku som s tym slahol. Podla mojej skusenosti vam mladsim hovorim, dobre si rozmyslite co idete studovat, nepozerajte na peniaze a perspektivu.

Členom od
    Dec 2009
    Level
    24
    Sila Reputácie
    12

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) trekker Zobraz Príspevok
    Nevem Pendo ci 2 roky hrania ti budu stacit na to aby ta priali na konzervu.A okrem toho musis vediet viac ako len hrat cize aj teoriu.Nebol som na konzerve ale sa mi zda ze musis uz aj nieco vediet a je toho viac ako sa niektori naucia za celi zivot.Ale moc na mna nedaj,rano sa mi rozbilo zrkadlo

fuuu sakara teoria ach jaj no nevem ved este sa oytam jednej slecny co a ako ona teraz chodi na konzervatorium ze dva dni robila skusky

Členom od
    May 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    29

6 z 6 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

fuh vela sa popisalo tunak ale vidim ze si mlady je snom vela ludi studovat hudbu. aj je to taky styl vies povedat... ja studujem hudbu hudbu. Ja ti mozem odpovdat na tvoje otazky, studoval som skladbu na konzeravtoriu a teraz studujem jazzovu gitaru v rakusku. poviem ti to na rovinu ako to je. Ak chces pisat hudbu a ucit sa pisat kam mozes ist je konzervatorium odbor skladba. K tomu potrebujes KLAVIR na urovni absolventa zus. Teda nemusi to byt nic mega genialne ale jednoducho musis ako tak obstojne hrat na klaviri. Na VSMU zabudni tam potrebujes mat vedomosti z konzervatoria. Teda ak chces ist touto cestou hned musis sa prihalsit na zus a povedat ze potrebujes inekciu TEORIE a trojitu inekciu KLAVIRA. Musis pisat a na skusky dpniest vlastne skaldby. Ak chces studovat gitaru ... mozes studovat na konzerve klasicku gitaru, na co potrebujes uroven velmi slusneho absolventa zus takze ak si nehral klasiku trebalo by ti na to tam tri roky tvrdej prace. Potom je na konzerve najnovsie aj elekricka gitara.... tam ako je s urovnou to neviem. VSMU gitara.... nepripada opat do uvahy. Ak chces silou mocou vysoku skolu jedine co je schodne je MUZIKOLOGIA. je to odbor ktory je hodne o hudbe vsetkeho druhu. ja to povazujem za velmi zaujimave. Na tu skolu ti toho netreba az tak vela. Samozrejme ti treba ovladat teoriu a nejaky nastroj... na akej urovni to neviem. Ale mozes tam prist zahrat nejaky jazzovy standard a tak to viem ze funguje.Viem ze tetno rok tam prislo do 20 ludi a vzali vsetkych takze je to schodne. Druha vec je ze skola je tak vsetko a nic, vacsinou su ludia zo skoly seliaki publicisti,kritici alebo ucia teoriu a tak. Ale aj muzikanti tusim Andrej Seban ma tu skolu. Mal som jedneho ziaka v Muizkane co je teraz prvak na konzerve na skladbe a tak isto su v muzikane ludia co chodili/chodia na muzikologiu. tak ze sa popytaj. Studium na VS v zahranici je pekne ale na to potrebujes vynikat na konzereve alebo nieco na ten styl takze to je momentlane neaktualne. Dalej mozes studovat na konzerve v zahranici napr vo viedni je konzerva pre klasicku hudbu aj konzerva pre pop/jazz muzik(jeden moj ziak tam chodi) ale opat je to o tom ze tam musis prist a dat dole vela ludi na prijimackach.
    Cize mas moznosti. Ak chces studovat vazne hudbu je to drina(kto nestudoval nevie si to predstavit) a musis pred tym vela na sebe makat aby ta vzali. nefunguje to tak ze si zmyslis ze ides na konzeru potom si tam vyberes daky nastroj a budes si studovat... na to zabudni.
    Ak ti mozem poradit ... cestu ktora je schodna.... uc sa veci chod nahudobne vedy(muzikologia) a popri nej mozes studovat aj konzervu ale tak. je to vysoka skola mas titul.... je to jedina hudobna vysoka skoal skola ktora momentalne pripada do uvahy. kazdopadne potrebujes ucitela ktory ti bude davat vsetky informacie a ktory ma sajnu ako na takej skole chodi co potrebujes na prijimacky a podobne. Vyhol by som sa ucitelom ktori su viacmenej samouci...taky ucitel je super pre muziku ale na prijimacky nemusi vediet co treba.
    ide aj o to ze ty musis veci pocuvat. mar rad klasicku hudbu? to je otazka. lebo ak ta to nebavi na konzerve si nebudes hrat ziedenho hendrixa ani nic podobne. A druha vec je ze som ta nikdy nepocul takze vlaste cely tento prispevok je len taka akasi moja uvaha ale kazdopadne vela stastia.
    Last edited by lubosb; 11.12.2009 at 13:04.

Členom od
    Feb 2008
    Level
    25
    Sila Reputácie
    14

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Caute, chcel by som aj ja trochu prispiet do tejto teemy. Pred dvoma rokmi som tiez hladal nejaku skolu na ktorej by som sa ako samouk mohol nieco naucit, co sa tyka hudby. Nasiel som odbor s nazvom integrativne studia hudby... Uci sa to na UKF Nitra. Tento odbor je zamerany na teoriu, harmoniu, dejiny, zurnalistiku, zvukarinu, proste na vsetko co sa toci okolo hudby. Naval by som to takou slabsou muzikologiou... Ked som tam nastupil tak som skoro vobec neovladal teoriu a ani noty, ale na tejto skole sa to da dobehnuut... Teda aspon mne sa to podarilo... Teraz uz pomaly koncim zimny semester a strasne ma tento obdor bavii. http://www.ukf.sk/index.php?option=c...=370&Itemid=50
    Last edited by propolis; 12.12.2009 at 09:16.

Členom od
    Aug 2009
    Level
    20
    Sila Reputácie
    13

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) kubb0 Zobraz Príspevok
    podobne som aj ja uvazoval ked som si vysoku skolu vyberal.na jednej strane to je dobry plan ale ma to jedno velke ALE. ja som si vybral informatiku s vidinou dlhodobej perspektivy. na strednej ma celkom bavila, islo mi to...na vyske som zistil ze to na strednej som k tomu ani len nepachol. ze z toho kvanta predmetov ma bavia tak tri a to co ma bavi, bavi aj kopu dalsich ludi a dalsia kopa je takych ze sa tomu venuju uz niekedy od strednej skoly dobrovolne. dopadlo to tak ze som na koci druhaku vyletel, teraz to skusam znova na inej skole, ten isty odbor. a zacinam mat vazne pochybnosti. bud na to proste nemam alebo vyjdem z tej skoly duty tak ze aj bambus bude pri mne plny. jednoducho "dobre vysoke skoly s ktorymi mas sancu zarabat pekne peniaze nie su prechadzka ruzovou zahradou". takze nevidte len velke peniaze ktore mozte zarobit ale aj trnistu cestu ktora k nim vediet
    prave chodim na gymnazium a knizku vidim raz za tyzden aj to len max.hodinu v nedelu...a prechadzam na dvojky...a zhodou okolnosti tiez chcem ist na informatiku...silne pochybujem ze mi to nejako stazi zivot, nie to este zeby ma vykopli...vezmi si to tak ze je to takmer ta najlahsia moznost aku si gymnazista moze vybrat...ani si nevies predstavit cim si musia prejst taki doktori, pravnici, a take ,,vychytene joby,,

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    26

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Roberto Zobraz Príspevok
    prave chodim na gymnazium a knizku vidim raz za tyzden aj to len max.hodinu v nedelu...a prechadzam na dvojky...a zhodou okolnosti tiez chcem ist na informatiku...silne pochybujem ze mi to nejako stazi zivot, nie to este zeby ma vykopli...vezmi si to tak ze je to takmer ta najlahsia moznost aku si gymnazista moze vybrat...ani si nevies predstavit cim si musia prejst taki doktori, pravnici, a take ,,vychytene joby,,
    tiez som chodil na gymnazium a prechadzal som bez ucenia na dvojky v pohode. pockaj ked na teba pridu predmety ako diskretna matematika, matematicka logika, formalne jazyky a automaty, vypoctova logika...ale aj take principy pocitov - operacne systemy a podobne, navrh a spolahlivost integrovanych obvodov a systemov a kopa dalsich veci...spominas tu pravo...to je vsetko len kockovanie sa veci naspamat...informatika je o mysleni a tvorbe algoritmov...to ako uz nieco nakodis je len formalita...vravim z vlastnych skusenosti. nie ze by som chcel niekoho odrazdzat ale iba varujem ze to n ie je take jednoduche ako to vyzera...bezne sa nabera okolo 200-250 ludi a bakalarsku studium skonci menej ako 100 ludi
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Aug 2009
    Level
    20
    Sila Reputácie
    13

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) kubb0 Zobraz Príspevok
    tiez som chodil na gymnazium a prechadzal som bez ucenia na dvojky v pohode. pockaj ked na teba pridu predmety ako diskretna matematika, matematicka logika, formalne jazyky a automaty, vypoctova logika...ale aj take principy pocitov - operacne systemy a podobne, navrh a spolahlivost integrovanych obvodov a systemov a kopa dalsich veci...spominas tu pravo...to je vsetko len kockovanie sa veci naspamat...informatika je o mysleni a tvorbe algoritmov...to ako uz nieco nakodis je len formalita...vravim z vlastnych skusenosti. nie ze by som chcel niekoho odrazdzat ale iba varujem ze to n ie je take jednoduche ako to vyzera...bezne sa nabera okolo 200-250 ludi a bakalarsku studium skonci menej ako 100 ludi
    praveze to, ze kockovanie.pravo je kockovanie, aj zubarina a lekarina su len kockovanie. podla mna sa lahsie ucia veci ktore treba pochopit ako tie ktore sa treba nabiflovat nemyslis? aspon u mna to tak platilo. keby som sa mal teraz ucit na matury dejepis, fyziku, biolu a chemiu , asi by som zomrel.namiesto toho sa budem ucit informu a matiku, ktore uz davno viem (zhruba )
    ako no, nechcem mudrovat, ked som nezazil. ale myslim ze informacne technologie je ovela lahsia skola ako pravo alebo lekarina. aj z toho, co pocuvam ludi...

Členom od
    Jun 2008
    Level
    24
    Sila Reputácie
    0

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Ace_Frehley Zobraz Príspevok
    ake su vlastne primacky na konzervatorium?
    zalezi od toho , co chces studovat. predpokladam ze nastroj - gitaru ..tam su myslim nejake klasicke etudy , nejake prednesove skladby od( myslim ze 1 od Bacha medzi tym), , zo 2 dur a molove stupnice ( tercie, kadencie atd ) ..samozrejme vsetko bez not ...ale cekni si adresu nejakej konzervy, urcite to tam najdes .
    * ( + samozrejme pisomny teoreticky test - tam je orietacia v notovom zazname g aj f kluc - citanie aj zapis, urcovanie intervalov, tvorba dur a mol kvintakordov a ich obratov , sluchova analyza a nieco z dejin . )
    Last edited by syssel; 18.01.2010 at 21:46.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Exclamation Re: Vyssie Hudobne Vzdelanie

praveze to, ze kockovanie.pravo je kockovanie, aj zubarina a lekarina su len kockovanie. podla mna sa lahsie ucia veci ktore treba pochopit ako tie ktore sa treba nabiflovat nemyslis? aspon u mna to tak platilo. keby som sa mal teraz ucit na matury dejepis, fyziku, biolu a chemiu , asi by som zomrel.namiesto toho sa budem ucit informu a matiku, ktore uz davno viem (zhruba )
    ako no, nechcem mudrovat, ked som nezazil. ale myslim ze informacne technologie je ovela lahsia skola ako pravo alebo lekarina. aj z toho, co pocuvam ludi...
    Pri čítaní ma napadla takáto analógia s učením:
    Otázka znie - Ktorá bolesť je najväčšia?
    Odpoveď bude zrejme - No predsa tá moja. Je to preto, lebo ju sám preciťujem.

Asi tak nejak podobne je to aj s tým ktorý odbor (škola) je ťažší. Je to prísne individuálne. Pretože čo jednému môže spôsobovať nevýslovné problémy, druhý to môže naopak absolvovať s úsmevom bez mrknutia okom.

Členom od
    Sep 2008
    Level
    42
    Sila Reputácie
    13

asi na kazdej skole su predmety ktore sa treba nabiflovat a predmety ktorym treba pochopit... myslim si ze je dost tazke vyhnut sa ci uz jednemu a ci druhemu...

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok

Asi tak nejak podobne je to aj s tým ktorý odbor (škola) je ťažší. Je to prísne individuálne. Pretože čo jednému môže spôsobovať nevýslovné problémy, druhý to môže naopak absolvovať s úsmevom bez mrknutia okom.
    s tymto mozem iba suhlasit

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky